Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Voucher na
szkolenie
SZKOLENIA OTWARTE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE

Szkolenie okresowe w zakresie BHP dla pracodawców oraz innych osób kierujących pracownikami

Aktywnym warsztat dotyczący zmian w przepisach prawa z treningiem skutecznej komunikacji
 
Firma MAT EDUKACJA zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu okresowym w zakresie BHP dla pracodawców oraz innych osób kierujących pracownikami. Tematyka szkolenia jest zgodna z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy zrealizowana zostanie w formie samokształcenia kierowanego. Ponadto nasze szkolenie łączy ze sobą aktualizację wiedzy na temat zmian w prawie pracy, przepisach dotyczących BHP w zakładzie, najnowszego orzecznictwa SN oraz interesujących interpretacji. Zdobyta wiedza pozwoli swobodnie reprezentować interesy pracowników i skutecznie bronić swoich postulatów.

Dodatkowo mając na uwadze dynamicznie zmieniające się warunki pracy i życia proponujemy Państwu udział w zajęciach poruszających zagadnienia właściwej komunikacji i życia w stresie. Skupimy się także na negatywnych czynnikach życia w pandemii – nasz specjalista przedstawi Państwu sposoby i metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem tematycznym szkolenia, który zawiera szczegółowe  informacje dotyczące poruszanych zagadnień.

Program szkolenia:
Tematyka szkolenia zgodna z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy zrealizowana zostanie w formie samokształcenia kierowanego. Materiały do samokształcenia zostaną udostępnione Państwu po formalnym zgłoszeniu uczestnictwa w szkoleniu.

 
PRAWO / BEZPIECZEŃSTWO
 1. Omówienie przepisów dotyczących działalności służby BHP – co nowego w 2022 r.
 2. BHP w firmie – nowe wyzwania, jak sobie z nimi radzić: kto odpowiada za bhp przy pracy zdalnej, polityki antycovidowe – zasady wprowadzania: maseczki, zasady izolacji w zakładzie pracy, mierzenie temperatury lub stosowanie testów na wejściu, szczepienia – do kontroli czy nie, badania lekarskie w czasie covidu – co teraz, wypadki przy pracy – co, gdzie, kiedy?
 3. Metodyka pracy kadry zarządzającej - realizacja ustawowych obowiązków, zbiór obowiązujących uregulowań praw i obowiązków – wybrane elementy, precyzowanie uwag na podstawie stwierdzonych niezgodności.
 4. Wypadki przy pracy m. inny.: aktualny stan prawny, pojęcie wypadku traktowanego na równi z wypadkiem przy pracy, podział wypadków według skutków (śmiertelny, ciężki, zbiorowy), zakres odpowiedzialności osób kierujących, służb bhp, służb utrzymania ruchu, szeroko rozumianego kierownictwa zakładu.
 5. Procedury ustalenia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy w zakładzie:  zasady zgłaszania i rejestracji wypadków (zgłaszanie, zespół powypadkowy, wnioski i środki profilaktyczne itp.), obowiązki pracodawcy w związku z zaistniałym wypadkiem, skład i czynności zespołu powypadkowego, uprawnienia poszkodowanego w związku z postępowaniem powypadkowym, środki profilaktyczne związane z wypadkami przy pracy – obowiązki pracodawcy, badania wypadkowości w zakładzie pracy, analiza wypadków – metody, przykłady, wzorcowe protokoły, m.in.: z oględzin miejsca wypadku przy pracy, ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku.
 6. ZMIANY W PRAWIE PRACY NA ROK 2022  m.in.
 • Możliwość weryfikacji przez pracodawców certyfikatów covidowych – analiza.
 • Czas pracy w dobie pandemii: covidowe nadgodziny – skąd się biorą i jak ich unikać, normy czasu pracy w czasach pandemii, definicja godzin nadliczbowych, kontrola czasu pracy w pracy zdalnej.
 • Nowe obowiązki pracodawcy przy organizacji pracy zdalnej z uwzględnieniem zmian.
 • Dyrektywa o ochronie sygnalistów – obowiązująca od 17 grudnia 2021 r.
 • Zmiany w Kodeksie pracy, a dyrektywa work-life balance.
 • Polski Ład w kontekście prawa pracy.

SKUTECZNA KOMUNIKACJA
 1. Zasady skutecznej komunikacji interpersonalnej- szczegółowa analiza.
 2. Komunikacja kryzysowa, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania podczas zdarzeń wypadkowych, zagrożeń awaryjnych w zakładzie pracy oraz obostrzeń wynikających z Covid-19.
 3. Pandemia, a zmiany w otoczeniu i relacjach: zmiany (negatywne oraz pozytywne), akceptacja nowej rzeczywistości, jak wypracować nowe, bardziej efektywne i adekwatne nawyki w pandemii.
 4. Nowy obszar doskonalenia umiejętności – komunikacja w ramach systemów zdalnych – różne aspekty problemu.

Wykładowcy 

Prawnik, praktyk w zakresie stosowania prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zbiorowego prawa pracy. Obecnie nadinspektor pracy w Państwowej Inspekcji Pracy, a także członek Komisji Prawnej przy Głównym Inspektorze Pracy w Warszawie. Uznany autorytet w zakresie prawa pracy posiadający predyspozycje trenerskie do profe-sjonalnego przekazywania posiadanej wiedzy.

Psycholog pracy, mediator sądowy i zawodowy. Trener na co dzień zajmujący się problematyką współdziałania w grupie pracowniczej, rozwiązywania kon-fliktów, stosowania technik negocjacyjnych oraz aspektem bezpieczeństwa pracy w kontekście psychologii.
 

Szczegóły organizacyjne szkolenia:
 
Miejsce kształcenia:               Centrum Rekreacji I Biznesu GRAND Stasinda
ul. Karpęciny 5a, 34-530 Bukowina Tatrzańska
www.grandstasinda.pl
Termin szkolenia:           23 - 25 listopada 2022 r.
(od kolacji w dniu 23.11. do obiadu w dniu 25.11.)
Cena usługi:


 
2090 zł netto / osoba + VAT 23%
(zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zajęcia szkoleniowe, materiały dydaktyczne, organizacja czasu wolnego, wydanie imiennych certyfikatów).
Dodatkowa dopłata do pokoju  jednoosobowego 250 zł netto + VAT 23%.

Miejsce realizacji szkolenia: 
Centrum Rekreacji I Biznesu GRAND Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej
www.grandstasinda.pl
 
  
Dodatkowe informacje:

Agata Goździewska
887 550 510
a.gozdziewska@matedukacja.pl

Renata Zielińska
795 000 363
r.zielinska@matedukacja.pl

Marta Patrik
605 336 009
m.patrik@matedukacja.pl  
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Karta udziału w szkoleniu:

Pobierz i zapisz się!

Karta udziału pdf Karta udziału w szkoleniu.pdf

Karta udziału docx Karta udziału w szkoleniu.docx


Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres:
biuro@matedukacja.pl
ul. Lwowska 9 A, 27-600 Sandomierz
tel. 663 065 812 697 550 510
e-mail: biuro@matedukacja.pl
Facebook
Polityka prywatności